Září 2016

Třetí díl o anatomii

24. září 2016 v 19:28 | Medička Jozefína |  Anatomie
Třetí a poslední článek o tom, jak se (elegantně) vypořádat s anatomií. Dnešní díl bude plný vypjatých emocí, roztřesených rukou a nočních můr, protože se bude zabývat závěrečnou zkouškou a mimo ní také tipy na studijní materiály. Zkouška z anatomie je na hradecké fakultě nejobsáhlejší zkouškou prvního ročníku. Vzpomínám si, jak nám před maturitou na gymnáziu říkali, že každá zkouška na vysoké škole se bude velmi podobat právě té maturitní. No, myslím si, že moje maturitní zkouška představovala jen ledabyle vymáchaný sáček čaje v mírně vlažné vodě v porovnání s žhavým a silným anatomickým vývarem. Na druhou stranu v tom ale není taková věda, jak se na první pohled může zdát. A ten, kdo vydrží s chladnou hlavou co nejdéle, má zčásti vyhráno.

Druhý díl o anatomii

17. září 2016 v 17:38 | Medička Jozefína |  Anatomie
V dalším díle o anatomii se tentokrát rozepíšu o zápočtových povinnostech jak za zimní, tak za letní semestr. Podmínky pro získání zápočtu se napříč studijními skupinami neliší tolik, jako u histologie, protože zadání velkých zápočtových testů je pro všechny studenty totožné. Kromě klasického písemneho zadání teoretických testů ze splanchnologie a neuroanatomie existuje na hradecké fakultě také známá specialita a tou je obávaný praporkový test, který je jedním z prvních zkoušek odvahy v prvním ročníku. Letní semestr s sebou zase přinese očekáváné pitvy, s nimiž přichází také přezkoušení a sepsání pitevní eseje. Mimo to je tu pravidelná dávka mikrotestů a zkoušení. Zkrátka pro dosažení kýženého podpisu v indexu je toho víc než dost.První díl o anatomii

15. září 2016 v 22:35 | Medička Jozefína |  Anatomie
Je tu první díl z románové triologie o jednom z největších strašáků prvního ročníku - o nekonečně rozsáhlé, zapeklitě složité, ale zároveň obrovsky rozmanité anatomii. S anatomií se budete setkávat během celého prvního ročníku. Anatomie představuje takový velký základní kámen, na kterém budeme stavět po celou dobu studia medicíny a který nám bude užitečný i v budoucí praxi, proto si určitě zaslouží naší pozornost. Závěrečná zkouška vás bude čekat v letním zkouškovém období a bude to obsahem nejnabitější zkouška prvního ročníku.
Dovolím si citovat z filmu Jak básnící přicházejí o iluze: "Anatomie, ač je rodu ženského, má svůj půvab i logiku."


Design: