Červen 2018

Co dělat o prázdninách před nástupem na medicínu?

29. června 2018 v 14:55 | Medička Jozefína |  Jen tak mezi řečí

Je to tu - mise maturita úspěšně splněna a dopis s radostnou zprávou z děkanátu lékařské fakulty je doma: Byl/a jste přijat/a! Gratuluji vám ke splnění snu. Je před vámi náročné, ale krásné období studia. Třetím rokem se neustále utvrzuji v tom, že právě ten dopis o přijetí odstartoval významnou a šťastnou etapu života. I když se občas (ve vypjatých okamžicích celkem často) ptám, jestli to opravdu bylo správné rozhodnutí, jestli jsem tam, kde bych měla být a jestli to opravdu dokážu. Kolikrát přemítám, jestli to vážně stojí za to. A pokaždé se doberu ke stejnému výsledku: fakt stojí.

Možná se vám v hlavě honí otázka, jak strávit poslední letní prázdniny před nástupem na medicínu. Je třeba se začít učit dopředu? Na co se připravit? Je nutné dělat něco zvláštního než začne škola?

Nemarnit čas

16. června 2018 v 8:03 | Medička Jozefína |  Jen tak mezi řečí


Říká se, že nejvíc člověk lituje toho, co neudělal. Přemýšlí nad tím, jaké by to mohlo být, kdyby to zkusil. Užírá se myšlenkami a scénáři a závidí lidem kolem sebe, kteří se nebáli a skočili do toho po hlavě. Co nás vlastně tak brzdí, když si něco přejeme? Bojíme se o sebe? Ne, máme strach z toho, co nastane kolem nás. Z toho, že si našeho možného selhání může někdo všimnout. Z toho, že nám to nepůjde. Že se dostaneme do neznáma.
Recept na to, jak se zcvoknout snadno a rychle

7. června 2018 v 9:37 | Medička Jozefína |  Jen tak mezi řečí

...aneb střípek z Medikovy zkouškové kuchařky.

Dnes bych se s vámi podělila o jeden chutný a jednoduchý recept, který vám určitě nebude cizí a tomhle krásném teplém počasí přijde k chuti. Navíc ze surovin, které jistě všichni najdete doma. Jeho příprava je sice poměrně zdlouhavá, ale výsledek stojí za to. Dost povídání, pusťme se do toho.


Nejčastější mýty o studiu medicíny

1. června 2018 v 10:00 | Medička Jozefína

O studiu medicíny koluje spousta mýtů, více či méně uvěřitelných. Také jsem některým mýtům věřila, ale s nástupem do školy se zbořily, ani jsem se nenadála. Ono totiž, kdo nezažil, nepochopí.

Rozhodla jsem se sepsat 10 nejčastějších mýtů, se kterými jsem se doposud setkala.


Design: